Smysl života ?

15. dubna 2012 v 22:59 | etegoodre |  Myšlenky
Jaký to má všechno smysl ? Tuhle otázku si kladlo, klade a bude klást spoustu lidí. Existuje několik teorií, ovšem v mé hlavě se poslední dobou usídlila jedna. Zkuste si představit sami sebe jako počítačového programátora, který dokáže vytvořit program/hru, do které se budou moci připojit lidé, kteří se chtějí odpoutat od reality a odpočinout si u hraní nějaké hry, nebo si zkusit něco k čemu se např. v běžném životě nedostanou.

Podobně může fungovat náš svět, jenže kdo je "programátorem" našeho světa ? Náboženství mluví o bohu, věda o velkém třesku. Velký třesk je podle mého jen určitá forma možnosti vzniku života, jenže i to předtím přeci muselo nějak vzniknout. Nebo se sama od sebe hmota někde vzala ? Cožpak organismy začaly existovat jen tak ? A jak je možné, že se postupně v něco vyvíjeli a jaktože věděli v co ? Muselo to být dané, někdo musel vymyslet ten systém. A je to vážně dobrý systém to se musí uznat.

Navíc veškerý svět, nejenom vesmír, ale i vše co neznáme už existuje nekonečně dlouho, nikde není počátek, nikde není konec. Ovšem náš svět je pro nás ohraničený, datuje se právě nejspíše tím velkým třeskem, jenže co bylo předtím ? Je to neuvěřitelné si představit, že žijeme v nekonečném čase, že před tím bylo nekonečno a potom bude nekonečno, prostě jakoby svět nikdy nezačal a nikdy neskončil. Co všechno se mohlo udát za tu dobu předtím ? Existuje snad nějaký systém, díky kterému se postupně celý vesmír zhroutí ? Ve vesmíru je spousu těles, nejzajímavější z těch co známe je určitě černá díra. Dokázala by snad ona schromáždit hmotu k sobě a ta by pak způsobila další Velký třesk?

Jestli nějaký podobný cykl existuje, jak dlouho se to už asi celé opakuje? No přeci nekonečně dlouho. Tak by to mohlo fungovat, ovšem nevysvětluje to žádný důvod, pořád jde jen o způsob provedení. Pak se musím podívat na esoteriku, na např. astrální svět. A to jako na takovou lavici, na které lidé(naše duše) sedí a čekají, až na ně zase přijde řada a budou moct přijít na náš krásný svět, kde se mohou projevit a zahrát si s ostatními na život. Ale kde se ty duše vzali ? Co jsou zač ? Dále se v duchovní literatuře můžeme dočíst, že existuje tzv. karma, neboli systém výchovy člověka a to nejen jak se na svět dívá, ale i podle svých činnů, podle toho co se (ne)naučil a ještě naučit musí.

Do jaké míry je esoterika pravdivá, tak o tom můžeme pouze spekulovat, já osobně vycházím hlavně z toho co mi říká srdce a můj vnitřní pocit. Takže určitě nic nezkazíme tím, když se na světě budeme chovat ohleduplně jeden k druhému, nebudeme se navzájem pomlouvat a vůbec se vyhneme všem negativním emocím, protože právě o tohle očištění vlastně karma usiluje. A vůbec v ní vlastně přitom nemusíte věřit, nemusíte věřit ničemu. Jen se stačí zkusit osvobodit od všeho zlého.

Takže když spojíme vědeckou a duchovní stránku, tak bychom měli dostat náš fungující svět. Jeho formu ale i hloubku. Pořád je zde ale něco nad tím, něco kam ještě nevidíme a kdo ví. Třeba po smrti uvidíme :)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama